logo

BAKAN CANİKLİ’DEN ‘KANDİL’ AÇIKLAMASI

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın seçim çalışmalarına katılarak esnaf ziyeretinde bulunan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kandil’e yapılması muhtemel operasyonla ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan’dan  seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Beylerbeyi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Bakan Canikli, bir döner ustasıyla yaptığı konuşmada ustanın, “isteğimiz, Kandili’i temizlemeniz” sözlerine, “inşallah onu da yapacağız” karşılığını verdi.

2002’DEN ÖNCE ÜLKEDE ANARŞİ KOL GEZİYORDU

Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Altıparmak’ın ailesini ziyaret eden Bakan Canikli, 24 Haziran’ın eski Türkiye’yi isteyenle, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini isteyenlerin bir kavgası olduğunu söyledi. Giresunlar Federasyonu iftarına katılan Bakan Canikli, 2002 yılında önce parlamenter sistem olduğu için ülkede anarşinin kol gezdiğini ve başa gelen iktidarların ömürlerinin 16 ayı geçmediği için ekonomik krizlerin olduğunu hatırlattı.

TÜRKİYE’Yİ KAVGAYA SÜRÜKLEMEK İSTİYORLAR

Bakan Canikli, 2002 sonrası Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi fiili olarak yapıldığı için 16 yıldır istikrar ve huzurun olduğunu vurguladı. Birilerinin Türkiye’yi ısrarla kavgaya götürmek istediğini dile getiren Bakan Canikli, “Hepsi söz birliği etmişcesine Türkiye’yi büyüten ve kalkındıran, vatandaşın hayatını kolaylaştıran tüm projeleri durduracaklarını taahhüt ediyorlar. Hepsinin ortak özelliği ‘yakacağız, kapatacağız, bozacağız’ söylemleri” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
863 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ