logo

ARTVİNLİLER ÜMRANİYE’DE İFTARDA BULUŞTU

Ümraniye’de ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Hemşehri Dernekleri İftar Buluşmaları” programında Artvinliler bir araya geldi. İftarda sevgi, kardeşlik, dostluk ve hoşgörü mesajı verildi.


Artvinliler iftarda bir araya geldi. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’ndaki iftar, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve Ezan-ı Muhammediye’nin okumasıyla birlikte iftarlar açıldı.

İftarın ardından bir konuşma yapan Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) ve Ümraniye Artvin Dernek Başkanı Metin Kar, bu iftarların 8 yıldır Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İl Dernekler Platformunun ortak düzenlediği programlar olduğunu kaydederek, desteklerinden dolayı belediye başkan Hasan Can ve ekibine teşekkür etti. Kar, sözlerini şöyle sürdürdü:

SEVGİ, KARDEŞLİK, DOSTLUK VE HOŞGÖRÜ ARZU EDİYORUZ

“Ramazan ayı sevgi, kardeşlik, dostluk ve hoşgörü ayıdır. Biz temenni ediyoruz ki sadece ramazan ayının değil tüm aylarımız bu şekilde olsun. Saygı ve sevgi içinde geçsin. Özellikle ilçemizde bunları görmeyi arzu ediyoruz” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugüne kadar vatanı için kanını döken ve canını veren tüm şehitleri rahmetle anan Kar, “Geçmişte dernek başkanlığı, yöneticiliği yapmış ancak bugün aramızda olmayan hemşehrilerimize ve burada bulunan tüm hemşehrilerimizin geçmişlerine Allah’tan rahmet, hayatta olanlar için ise sağlık ve selamet diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra İstanbul’da 9 Temmuz’da gerçekleştirmeyi düşündükleri yaz şenliği hakkında bilgi veren Kar, iftarın ardından ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Ümraniye Santral alanında kurulu olan Artvin kültürünün yaşatıldığı Artvin standına tüm hemşehrilerini davet ederek katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

Ramazan bayramını tebrik ederek bayramın sevgi, kardeşlik ve dostluk havasında geçmesi temennisinde bulunan Dernek Başkanı Metin Kar, sözlerini Yunus Emre’nin şu dizleriyle sonlandırdı.

Çiçeklerle hoş geçin, balı incitme gönül,

Bir küçük meyve için, dalı incitme gönül.

Başın olsa da yüksek, gözün enginde gerek,

Kibirle yürüyerek yolu incitme gönül!

 

Mevlâ verince azma, geri alınca kızma,

Tüten ocağı bozma, külü incitme gönül.

Dokunur gayretine, karışma hikmetine

Sahibi hürmetine, kulu incitme gönül.

 

Sevmekten geri kalma, yapan ol, yıkan olma

Sevene diken olma, gülü incitme gönül.

Konuşmak bize mahsus, olsa da bir güzel süs,

Ya hayır de, ya da sus, dili incitme gönül.

Program Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, Ümraniye Belediyesi yazı işleri müdürü Mustafa Kılıç ve Karate milli takımlar teknik kurul üyesi Hayrullah Yamanoğlu’nun selamlama konuşmalarının ardından sona erdi.

İftara; Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) ve Ümraniye Artvin Dernek Başkanı Metin Kar’ın yanı sıra Ümraniye Belediyesi adına yazı işleri müdürü Mustafa Kılıç, MHP Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu ve yönetimi, CHP örgütten sorumlu başkan yardımcısı Aysun Şengül Uygun, Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, ESİAD Başkanı Necmettin Sarı, İstanbul Artvinliler kurucu başkanı Nurettin Demirkol, Şile Artvinliler dernek başkanı İlyas Çağlar, Sancaktepe Artvinliler dernek başkanı Alaattin Kılıç, Ataşehir Artvinliler dernek başkanı Mansur Yazar, Birlik Sanayi Sitesi Esnaf ve Sanatkarlar Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Kaya, Anadolu yakası Dersimliler Dayanışma ve Kültür derneği başkan yardımcısı Emine Eren, İstanbul Kareteciler Spor Kulübü (İKAD) As başkanı Sabri Bağış, Karate milli takımlar teknik kurul üyesi Hayrullah Yamanoğlu, Uzakdoğu sporları Kulüpler Genel Sekreteri Selim Köse, Wushu milli takımlar eski teknik direktörü Ali Kalaycı, 2017 Avrupa karate şampiyonu, 2017 İslam oyunları 2’incisi milli sporcu Alparslan Yamanoğlu, 2017 Avrupa Kung Fu şampiyonu Halil Kalaycı ve çok sayıda Artvinli katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise göndermiş olduğu telgrafta yoğunluğu nedeniyle iftara katılmadığını ifade ederek hemşehrilerine sevgi ve saygılarını iletti.

Etiketler: » » » » » »
Share
1177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ