logo

ALEMDAĞ CADDESİ ESNAFI İSYANDA

Yayalaştırma projesi kapsamında kapatılan Alemdağ  Caddesi, Ümraniye’de esnafı isyan ettirdi. Yüksek kiralar ödediklerini söyleyen dükkân sahipleri kepenk kapatma riskiyle karşı karşıya.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// 


ÜMRANİYE Belediyesi’nin organize ettiği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararına istinaden, trafiğe kapatılan Alemdağ Caddesi’nde hiçbir şey göründüğü gibi değil.

Ümraniye Belediye Başkanının gerek görsel ulusal ve yerel basında, gerek basılı ulusal ve yerel gazetelerde ve belediyenin neşrettiği tanıtım organlarında ifade edildiği gibi caddenin trafiğe kapatılmasının “Ümraniye’nin prestijine prestij kattı” ifadelerinin gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıktı.

Giyimcisinden, ayakkabıcısına, kuyumcusundan, dövizcisine, eczanecisinden, kamu kurumlarına kadar esnafın çoğunluğu uygulamadan şikayetçi. Hatta seyyar satıcısına kadar…

Kısacası küçüğünden büyüğüne kadar esnaf ve sanatkar caddenin trafiğe kapatılmasından muzdarip. Aradan geçen bir buçuk ay içinde esnafın işleri yarı yarıya düştü. Yüksek kiralar ödeyen esnaf dükkanına kilit vurma riskiyle karşı karşıya kaldı. Günden güne işlerin daha da düştüğünü belirten esnaf, caddenin yeniden trafiğe açılması için ve de seslerini yetkililere duyurmak için imza kampanyası başlattı. Kampanyaya Çavuşbaşı ve Sütçü İmam caddesi esnaflarının yanı sıra sokak aralarındaki esnaftan da tam destek geldi.

Büyük katılım ve ilginin olduğu imza kampanyası devam ediyor. Toplanılan bu imzalar ve şikayetler başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Ümraniye Belediyesi, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e kadar ulaştırıldı.

– 16.03.2018 / CUMA

Etiketler:
Share
1411 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ