logo

AK PARTİ ÜMRANİYE’DE GERGİN BEKLEYİŞ!

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu’nun şok istifasıyla sarsılan Ümraniye İlçe Teşkilatı’nda, yeni ilçe başkanının atanma sürecindeki gergin bekleyiş devam ediyor. Gözler İstanbul İl Başkanlığı’nda.

Siyaset sahnesinin hızlı ve karmaşık yaşandığı Ümraniye’de, kişisel hırsları, kaprisleri, egoları ve oyunlarıyla Ümraniye’ye fitne sokanların ve onlara menfaatleri doğrultusunda destek verenlerin kurbanı olan Genel Merkezdeki ‘Üst El’in de devreye girmesiyle istifa ettirilen AK Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu’ndan boşalan yeni ilçe başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı sorusu henüz yanıt buluş değil.

Geçtiğimiz hafta yapılan formalite temayül yoklamasının ardından sessizliğe bürünen İstanbul İl Başkanlığı, temayülden çıkan 6 isim arasından kimi yeni ilçe başkanı olarak atayacağı yönünde henüz kararını vermiş gözükmüyor. Belki de dışarıdan başka bir isim atanacak. Kim bilir?!

İlin bu sessizliği, geçen 8 ayda yaşanan çatışmanın getirdiği istifa depreminin ardından teşkilatta küskünlüğe, kırılmaya yer vermeme, dengeyi sağlama ve teşkilatı ayakta tutabilme adına yeni ilçe başkanını belirlemede işi sıkı tutarak çalışmalarını sürdürdüğü öngörülüyor.

Her ne kadar teşkilat içindeki belediye yanlısı ‘Troller’ temayülden 4’üncü çıkan belediye başkanının adayına kesin ilçe başkanı gözüyle baksa da, Ümraniye İlçe Teşkilatı bu ismi ilk üçe bile yazmayarak belediye başkanının adayını ilçe başkanı olarak görmek istemediklerini açıkça gösterdi.

Ayrıca ilk üç isim arasında İlin adaylarından birini gösteren İlçe Teşkilatı, İl Başkanlığı’na ince bir mesaj vererek belediyenin adayını istemediklerini ikinci kez yineledi.

Peki, İl Başkanlığı neyi bekliyor ya da daha ne kadar bekleyecek?!

Ha bugün ha yarın eli kulağında atandı atanacak derken İl Başkanlığı’nda yaşanan sürpriz bir gelişmeden haberdar oluyoruz. Edindiğimiz bilgi, İlin Birol Hayal ile görüştüğü yönünde.

Peki, Birol Hayal ismi bize ne hatırlatıyor?

Birol Hayal, 2014’teki ilçe kongresinde belediye başkanının adayı Enver Sedat Çakıroğlu’na karşı rakip olan ve çok az bir farkla ilçe başkanlığını kaybeden isim. Kongrenin ardından kabuğuna çekilen ve uzun süre siyaset sahnesinde ismi okunmayan Hayal’in adı, bugünlerde İlçe Başkanlığı için yeniden gündemde.  

SONUÇ

– Ya İl Başkanlığı, Genel Merkezdeki ‘Üst El’e karşı özgür iradesini ortaya koyar temayülden çıkan ilk üç isim arasından atama yaparsa, AK Parti Ümraniye ilçe Teşkilatı felaketin kıyısından dönmüş olur; Kırılmadan, dökülmeden, dağılmadan YENİLENEREK 2023 hedefine emin adımlarla ilerler.

-Ya da bugüne kadar Ümraniye’nin kaderiyle oynayan ‘Üst El’e yine boyun eğer, senaryo değişmez, belediye başkanının adayına bir kez daha şans verir, teşkilatı belediyenin kucağına iterek Ümraniye’de AK Parti’yi felakete sürükler. Biz de aynı filmi sil baştan tekrar izleriz…

Birol Hayal’in ilçe başkanlığına atanmasına gelince; öncelikle sürpriz olur. Bir nebzede olsa geçmişte hak edilmiş ama kaybettirilmiş hakkı geri verilmiş ve Ümraniye’de birçok taşın yerinden oynaması demek. Hayal’in ilçe başkanlığına atanması yine de Ümraniye siyasetine yeni bir heyecan yeni bir soluk getirecektir.

Velhasıl havaların ısınması bir yana önümüzdeki günler Ümraniye siyasetinin de bir hayli ısınacağa benziyor…

İşte temayül yoklamasından çıkan 6 isim:

1-Serkan İnanoğlu (Teşkilatın adayı)

2-Osman Keskin (Teşkilatın adayı)

3-Altuğ Karataş (İlin adayı)

4- Mamut Emin Mollaoğlu (belediye başkanının adayı)

5-Muharrem Balık (belediye başkanının adayı)

6-Tarık Aksar (İlin adayı)

umraniyegundemi.com

Etiketler: » » »
Share
1890 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ