logo

ÜMRANİYE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ!

Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu görevinden istifa etti.


SİYASET sahnesinin hızlı ve karmaşık yaşandığı Ümraniye’de, AK Parti’den bir istifa haberi geldi. AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu dün akşam itibariyle istifa etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ve İstanbul milletvekili Hasan Sert ile birlikte partililerle bayramlaşan Başkan Çakıroğlu’nun akşam saatlerinde istifası teşkilatta şok etkisi yaptı.

Edinilen bilgiye göre;  İstanbul  İl Başkanı Selim Temurci’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Çakıroğlu’nun istifasını istediği öne sürüldü. Başkan Çakıroğlu’nun istifasına henüz bir gerekçe gösterilmezken; istifa dilekçelerinin AK Parti Genel Merkezi’ne gönderildiği ve onaylanmasının beklendiği öğrenildi.

2014 yılı Ocak ayında, yapılan kongrede Bürol hayal ile yarışan Başkan Çakıroğlu, kongreden başarıyla çıkarak AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı seçilmişti.

İŞTE ENVER SEDAT ÇAKIROĞLU’NUN İSTİFA METNİ:

“Ümraniyemizde son zamanlarda teşkilatımızda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle teşkilatımızın daha fazla zarar görmemesi için 2014 yılından beri yürüttüğüm Ak Parti İlçe Başkanlığından istifa ediyorum.

Bizi bu sürece götüren sebepleri Ümraniye teşkilatımız çok iyi biliyor o yüzden fazla açıklamaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Yaşadığımız süreçte ortaya koyduğumuz tavır inandığımız doğrulara sahip çıkma amacından başka bir şey değildi. Aynı zaman dilimine geri dönsem yine aynı tavrı gösteririm.

Bu süreçte kişisel hırslarına boyun eğmeyen, gücün karşısında eğilmeyen hak ve hakikatin yanında duran tüm arkadaşlarıma en kalbi duygularla teşekkür ediyorum.

Kişisel hırsları, kaprisleri, egoları ve oyunlarıyla Ümraniye’ye fitne sokanları ve onlara menfaatleri doğrultusunda destek verenleri de Allah’a havale ediyorum.

Bütün arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Hakkınızı helal edin.

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar diyor hepinize saygılarımı sunuyorum.”

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

TIKLA: http://umraniyegundemi.com/umraniyeden-ard-…stifalar-geliyor/ ‎

 

 

Etiketler: » » » »
Share
2058 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ