logo

‘AİLE’ KADINLAR İÇİN TEHDİTMİŞ!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün (KSGM), “Aile kadınlar için güvenli ortam değildir” şeklinde skandal bir rapor hazırladığı ortaya çıktı. Başında ‘aile’ ifadesi bulunan bakanlığın uhdesindeki KSGM’nin yayımladığı “Türkiye’de Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet” adlı raporda aile kurumunun kötülendiği, kadına şiddetin ana kaynağı olarak ailenin gösterildiği tespit edildi.

Boşanma oranlarının evlilik oranlarını geçtiği Türkiye’de son 10 yılda büyük darbeler alan aile kurumuna kamusal sahada savaş açıldığı belgelendi. Başında ‘aile’ ifadesi bulunan bakanlığa bağlı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün (KSGM), “Aile kadınlar için güvenli ortam değildir” şeklinde skandal bir rapor hazırladığı ortaya çıktı.

ANAYASA ‘AİLE TOPLUMUN TEMELİ’ DİYOR, AMA

Ailenin Türk toplumunun temeli olduğunun vurgulandığı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 41. maddesinde “Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ve uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır” ifadelerinin yer almasına rağmen ülkemizdeki aile karşıtı uygulamalar inanılmaz boyutlara varıyor. Feminizm, kadına şiddet argümanını aile bütünlüğüne karşı silah olarak kullanarak devlet kurumlarında geniş nüfuz alanı buluyor. Son 10 yılda 1,2 milyon ailenin yıkıldığı, boşanma oranlarının doğum oranlarını geçtiği, evlilik ve ilk çocuk doğurma yaşının 30 ila 40’lara kaydığı, çocuk nüfus oranının 1970’lerden bu yana en düşük seviyeye gerilediği Türkiye’de aileyi çatırdatan anlayışın kendisini Aile Bakanlığı çatısı altında bariz şekilde gösterdiği belirlendi.

Yeni Akit

Etiketler:
Share
679 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ