logo

TAYYAR PATLADI! ARTIK YETER!

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter, “FETÖ üyeliği”nden tahliye edilince mesaj paylaştı: “Artık Yeter!”


Şamil Tayyar patladı! Artık yeter!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “FETÖ” soruşturmasında tutuklanan eski Meclis Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter için tahliye kararı verilince Twitter hesabından patladı. Damadın tahliye edilmesine tepki gösteren Tayyar, daha önce de Arınç’a yönelik eleştirileriyle gündeme gelen Şamil Tayyar, “Artık Yeter” dedi.

Geçtiğimiz ay da yine FETÖ’den tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı cezaevinden ‘sağlık sorunları’ gerekçe gösterilerek tahliye edilmişti.

Tayyar en son 2 gün önce Beyaz TV’de Arınç’ın damadının gözaltına alınmasını eleştirirken şunları söylemişti: “Arınç 17 Aralık’tan sonra tavrına baktığımızda bu yapının terörize olduğu süreçteki eylemlerine karşı bir mücadele vermedi. Arınç son konuşmasında da ‘Biz kendisine güveniyoruz’ dedi. Dolayısıyla kefil oldu. Bir kefalet var ise bunu ispatlaması lazım. Bu durumda bir FETÖ’cüyü sahipleniyorsunuz anlamı çıkar. Özetle iyi bir sınav veremedi, iyi bir final yapamadı. Bugün gelinen noktada Arınç 2001-2002’den çok farklı bir noktada.”

Etiketler: » » »
Share
1054 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ