logo

7 YILDIR ÜMMETİN ONURUSUNUZ

Mazlumlar yine mazlum, zalimler yine zalim olmaya devam ediyor… Ne Gazze’de ambargo kalktı ne de şehitlerimizin hesabı soruldu.


7 yıldır ümmetin onurusunuz

Mazlumlar yine mazlum zalimler yine zalim olmaya devam ediyor… Ne Gazze’de ambargo kalktı ne de şehitlerimizin hesabı soruldu. İşgalci Siyonistlerin Mavi Marmara’ya saldırıp on vatandaşımızı şehit etmesinin üzerinden yedi yıl geçti. Mahkemede aldıkları kararlarla kapatmak isteseler de ümmetin Filistin ve Kudüs davası mahkeme salonlarında alınan kararlarla kapatılamayacak kadar büyük. Filistin davası bu ümmetin kalbinde, vicdanında ve ruhunda var.

YOLA ÜMMET ADINA ÇIKTILAR…

Tek niyetleri Gazze’ye insani yardım götürmekti. İnsanlık adına insanca çıktılar yola… Çetin Topçuoğlu, Fahri Yaldız, Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Cengiz Songür, Furkan Doğan, İbrahim Bilgen, Necdet Yıldırım, Cevdet Kılıçlar ve Uğur Süleyman Söylemez… Onlar sessiz ümmete ses olmak için bir akşam vakti çıktıkları kutlu yolda insanlıktan nasibini almamış işgalci Siyonistler tarafından uluslararası sularda şehit edildiler…

ULUSLARARASI SULARDA HAİN SALDIRI

Yedi yıl önce ümmetin onuru işgalci İsrail ablukasındaki Gazze’ye yardım malzemeleri götürmek üzere altı yüz altmış üç yürekli aktivist Antalya limandan yola çıkmıştı. İçerisinde sadece insani yardım bulunan Mavi Marmara gemisi 31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze’ye yakın uluslararası sularda Siyonist İsrail tarafından saldırıya uğradı.

SİYONİSTLER SABAH NAMAZINDA SALDIRDI

İlk önce gemiden dünya medyasına yayın yapan uydu frekansı ve uydu telefonlarının iletişimi kesildi. Saat 4.30’u gösterirken aktivistlerin büyük bir kısmı sabah namazını kıldığı esnada Katil Siyonistler tarafından Mavi Marmara gemisine terör saldırısı gerçekleştirildi.  Siyonist İsrail askerleri tarafından düzenlenen terör saldırısında dokuz vatandaşımız şehit olmuş, birçok vatandaşımızda yaralanmıştı. Saldırıda ağır şekilde yaralanan ve 4 yıl tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uğur Süleyman Söylemez ile şehit sayımız ona yükseldi.

TEMEL ŞARTLARIMIZ HÂLÂ GERÇEKLEŞMİŞ DEĞİL

Saldırının 7. yıl dönümünde İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kayseri Şubesi’nde bir basın açıklaması düzenlendi. Gazze’ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine yapılan saldırının 7. yıl dönümünde açıklama yapan Mavi Marmara Katılımcısı Ali Yunusoğlu, “Bizlerin temel şartlarından biri hâlâ gerçekleşmiş değildir. O da katillerin hak ettiği cezayı almalarıdır.” ifadelerini kullandı.

Milli Gazete

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
925 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ