logo

‘4.ARTVİN TANITIM GÜNLERİ’ BAŞLIYOR…

“4. Artvin Tanıtım Günleri” için geri sayım başladı. 25 Ekim Perşembe günü Maltepe Etkinlik Alanı’nda açılış stardı verilecek olan etkinliğe İstanbul ve dışından yoğun katılım bekleniyor. 

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 16.10.2018


ARTVİN Dernekler Federasyonu (ARDEF) tarafından Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, İstanbul Bertalılar Derneği ve Şile Artvinliler Derneği’nin destekleriyle düzenlenen “4. Artvin Tanıtım Günleri” etkinliğine sayılı günler kaldı. Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılış programı, 25 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da yapılacak.

Artvin’in tüm güzelliklerinin yansıtılacağı ve Artvin kültürünün yaşatılacağı etkinlikte, Karadeniz müziğinin sevilen sesleri sahne alarak Artvinlilere doyumsuz geceler yaşatacak.

Artvin’in en köklü kültürlerinden örneklerin sergileneceği etkinlikte, tarihi ve turistik yerlerden doğal güzelliklere, spor olanaklarından bölge sanatından zanaatına, geleneksel kıyafetlerine kadar pek çok değer sergilenecek. Kurulacak standlarda fotoğraf ve videolarla Artvin bölgesi tanıtılacak.

Etkinlikte, ayrıca Artvin mutfağının en güzel bölgesel lezzetleri ziyaretçilerin damak tadına sunulacak.

AÇILIŞ PROGRAMI 25 EKİM PERŞEMBE

Dolu dolu dört gün sürecek olan etkinliğin açılış programı 25 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da yapılacak. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Artvin Valisi Ömer Doğanay, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yer alacağı geniş katılımlı protokol eşliğinde açılışı gerçekleştirilecek. Etkinliğin ilk akşamında Artvinliler Salih Yılmaz konseri ile coşacak.

CUMA GÜNÜ RESUL DİNDAR SAHNE ALACAK

Artvin Tanıtım Günleri’nin ikinci gününde Karadeniz’in hırçın çocuğu Resul Dindar sahne alacak. Dindar, gecede sevenlerine en güzel parçalarını seslendirecek.

CUMARTESİ SELÇUK BALCI

27 Ekim Cumartesi akşamı ise Karadeniz’in bir başka hırçın çocuğu Selçuk Balcı ile Artvin Tanıtım Günleri son sürat devam edecek.

ETKİNLİĞİN FİNALİ GRUP KOLİVA’DAN

“4. Artvin Tanıtım Günleri’ etkinlikleri, 28 Ekim Pazar akşamı Grup Koliva’nın final konserini sona erecek.

#4ArtvinTanıtımGünleri

#ArtvinDerneklerFederasyonuARDEF

#ArtvinValiliği

#ArtvinBelediyesi

#BertalılarDerneğiORÇEK

#ŞileArtvinlilerDerneği

Etiketler: » » » » » »
Share
1875 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ