logo

3 MİLYON KG DOMUZ ETİ NEREDE KULLANILIYOR?

İslamın yasakladığı domuz etinin Türkiye’de 3 milyon kilogramlık üretim ve satışının olması dikkat çekti. Aydın Doğan’ın internet satış sitesi ‘hepsiburada.com’da da satışı yapılan domuz etlerinin nerelerde tüketildiği merak konusu.

Yüce dinimiz İslam’ın kati suretle haram kıldığı domuz etinin ülkemizde yılda 3 milyon kilosunun piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı. Yüksek bir miktar olarak görünen 3 milyon kilo domuz etinin ise nerelerde tüketildiği merak konusu oldu. Domuz eti ve ürünlerinin, Aydın Doğan’ın kızı Hanzade Doğan Boyner’in sahibi olduğu “hepsiburada.com” isimli online alışveriş sitesi başta olmak üzere sanal alışveriş siteleri üzerinden de satışının yapıldığı bildirildi. Bir domuzdan yüzde 50 oranında yağ sağlanması ise “domuz yağlı ürünler” tehlikesinin boyutlarını da gözler önüne serdi.

ÜÇ MİLYON KİLO DOMUZ ETİ İÇ PİYASADA

Kendi pisliği başta olmak üzere leş dahil her türlü şeyi yiyebilen ve Allah’ın kati suretle yenmesini yasakladığı domuz etinin yılda 3 milyon kilo olarak ülkemizde piyasaya sürülmesi şok etkisi oluşturdu. Hangi yola ve ne şekilde piyasaya sürüldüğü belli olmayan skandal gerçek Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği’nin (GİMDES) hazırladığı “Türkiye’de domuz eti yemeyen kalmış mıdır” başlıklı araştırmasında gözler önüne serildi. Düşük miktarda kırmızı et tüketen ülkemizde, 3 milyon kilo da domuz eti ve ürünlerinin piyasaya sürülmesi bu kadar da olmaz dedirtti. Etinde birçok hastalıklı bakteri barındıran ve iç hastalıklarının tetiklenmesinde en büyük etkenlerden olan domuz eti ürünlerinin iç piyasada dolanması vehametin hangi boyutlara ulaştığının da çarpıcı göstergesi oldu. Ülkemize nasıl girdiği belli olmayan 3 milyon kilo domuz etinin ise hangi ürünlerde kullanıldığının bilinmemesi içinde bulunduğumuz tehlikeyi üst seviyelere taşıdı.

AYDIN DOĞAN’IN SİTESİ DE SATIYOR

Müslümanların uzak durması gereken ürünlerin başında gelen domuz etinin internet üzerinden hizmet sağlayan online alışveriş sitelerinden de satıldığı öğrenildi. Birçok domuz eti ve ürünlerinin, Aydın Doğan’ın kızı Hanzade Doğan Boyner’in sahip olduğu “hepsiburada.com” isimli online alışveriş mecrası başta olmak üzere birçok alışveriş sitesinden kolaylıkla temin edilmesi, “tehlike evimizin içine kadar girdi” yorumlarına neden oldu. İnternet sağlayıcısı google’a “domuz eti” ibaresi yazıldığında hizmet sağlayıcının, internet üzerinden alışveriş imkanı sağlayan sitelere yönlendirmesi lanetli domuzun etine ulaşmanın kolaylığını da gözler önüne serdi.

Domuz etinden yapılan ürünlerin göze hoş gelen ambalajlar içinde gösterime sunulmasının ise kirli bir satış taktiği olduğu belirlendi. Bir domuzdan ortalama yüzde 50 oranında yağ elde edilmesi ise domuz yağlı ürünler tehlikesini bir kez daha ürpertici şekilde hatırlattı.

YENİ AKİT

Etiketler:
Share
988 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ